Zone Four Bowling Association

 

Zone Pairs Championships 2018

Results from Matches Played Saturday 19th May

 

OPEN PAIRS Section 01 at Dubbo City

Quarterfinalists

Ben Clark & Glen Miller

Narromine 

Ben Clark

&

Glen Miller

20/18

Matt 

Goodwin

&

Richard 

Clarke 

19 /17

 

Joshua Andriske & Matt Thompson

West Dubbo

 

Matt Goodwin & Richard Clarke

Dubbo City 

Matt Goodwin

&

Richard Clarke

 

Craig Biles & Chris Lane

West Dubbo 

 

Trent Jacobson & Robbie Stanford

Narromine 

 Trent Jacobson

&

Robbie Stanford

 Michael

Rea

&

Chris

Rosanes 

 

Craig McLeod & Michael Joseit

Dubbo Railway 

 

Michael Rea & Chris Rosanes

Dubbo Railway 

Michael Rea

&

Chris Rosanes

20/15

 

Mark Barrow & Liam Morrow

Dubbo City 

 

OPEN PAIRS Section 03 at Orange City

Quarterfinalists

Ben Callaway & Lee Stinson

Orange CC

 Orange CC

 Ben Callaway

&

Lee

Stinson

 

Craig Troth & Tim Wark

Molong

 

Brad Roberts & Shaun May

Orange City

 Orange City

 

Gus Weekes & Kalleb Weekes

Molong

 

Wayne Carr & David Lang

Orange City

 Parkes

B & SC

 Paul

Went

&

Michael

Went

 

Paul Went & Michael Went

Parkes B & Sc

 

Bernie Diduszko & Kevin Beatty

Molong

 Molong

 

Norm Wilson & Ian Carr

Orange City

 

OPEN PAIRS Section 02 at Grenfell

Semi – Finalist

Tom Furey & Garry Carberry

Parkes B & SC

 Grenfell

Andrew Armstrong

&

Blake Bradtke

23/22

 

Andrew Armstrong & Blake Bradtke

Grenfell

 

Martin Betcher & Ray Walter

Grenfell

 Grenfell

18/17

 

Phil Lees & Brent Lees

Canowindra

 

OPEN PAIRS Section 04 at Mudgee

Semi – Finalist

Jordon Thompson & Chris O’Neill

Gulgong

 Mudgee

Martin

Bryne

&

Jai

Marskell

27/09

 

Martin Bryne & Jai Marskell

Mudgee

 

Daniel Baskerville & Anthony Rich

Mudgee

 Mudgee

 

Alan Nott & Lex Edmed

Dunedoo

 

Senior PAIRS Section 01 at Macquarie

Semi – Finalist

Arnold Gillespie & Dan Carnevale

Narromine

 Narromine

 

 Arnold Gillespie

&

Dan Carnevale

 

Ted Mortimer & Les Rea

Dubbo Railway

 

John Rodis & Paul Hagarty

West Dubbo

 West Dubbo

 

 

Ian Moses & Dick Cobcroft

Dubbo Railway

 

Senior   PAIRS Section 02 at Parkes Railway

The

Final

Graham Barby & Col Hayward

Parkes B & SC

 

 

 

John

Joyce

&

Steve Galvin

Grenfell

24/16

 

John Joyce & Steve Galvin

Grenfell

 

 

 

 

Senior PAIRS Section 03 at Molong

The Final

Wal Whiteley & Barry Riley

Molong 

 10 shots

 

 

Noel

Hubber

&

Graham Amery

Cowra 

14 Ends 

Noel Hubber & Graham Amery

Cowra 

20 Shots

 

14 ends 

 

Senior PAIRS Section 04 at Majellan

Semi – Finalist

John Archer & Phil Gray

Bathurst City

 Majellan

Extra

End

 Geoff Thorne

&

Ross

James

32/07

 

Kerry Connors & Anthony McNarmara

Majellan

 

Ian Townsend & Jeff Madden

Lithgow City

 Bathurst City

Extra

End

 

Geoff Thorne & Ross James

Bathurst City

 

Presidents PAIRS Section 01 at Gilgandra

The

Final

Alan Albert & Darryl Craig

Coonamble

 

 

 

Alex Millgate

&

Noel Raines

Gilgandra

 

Alex Millgate & Noel Raines

Gilgandra

 

 

 

 

Presidents PAIRS Section 02 at Tottenham

Semi – Finalist

Peter Dalton & Brett Young

Trangie

 Trangie

Dennis Mustin

&

David Collins 

 

David McCullum & Alan Andriske

West Dubbo

 

Dennis Mustin & David Collins

Dubbo City

 Dubbo City

 

Col Ferguson & Tim Buckley

Gulgong

 

Presidents PAIRS Section 03 at Eugowra

Semi – Finalist

Christopher Hodge & Mitchell Hodge

Eugowra

 Gooloogong

 Gooloogong

25/20 

 

 

Darren Kulacz & Ron Bryant

Gooloogong

 

Gus Weekes & Kevin Hodge

Eugowra

 Eugowra

 

Ross Murphy & Jonathon Quin

Orange City

 

Presidents PAIRS Section 04 at Portland

Semi – Finalist

Peter Baker & Jim Finn

Orange CC

 Peter Baker

&

Jim Finn

 

Chris Bright

&

Ron Stinson

24/05

 

Tim Pickerson & Garry Cameron

Majellan

 

Clayton Farr & Garry Death

Blayney

Chris Bright

&

Ron Stinson

 

Chris Bright & Ron Stinson

Blayney